Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.
Naucz się:
Aktualnie online
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
TRWA NABÓR TELEDYSKÓW DO III EDYCJI PL MUSIC VIDEO AWARDS
PL Music Video Awards to święto polskich wideoklipów. Teledyski można zgłaszać do 25 listopada poprzez specjalny formularz. Zgłaszającym może być twórca, muzyk, producent, ale również sama wytwórnia.
W konkursie mogą wziąć udział wideoklipy, których oficjalne premiery odbyły się między 1 października 2019 a 25 listopada 2020 roku. Można je zgłaszać w 6 kategoriach obejmujących takie gatunki jak: Alternatywa, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre brzmienia, Dance oraz Extra. Do tej ostatniej trafią klipy, które reprezentują inne gatunki lub wymykają się jednoznacznej klasyfikacji muzycznej. Teledyski należy zgłaszać formularz:https://plmva.com/zglos-teledysk
Ponadto teledyski można zgłaszać w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz dla klipów, których wartość zasadza się przede wszystkim na podjęciu istotnego społecznie tematu. Spośród zwycięzców wszystkich kategorii zostanie wybrany najlepszy polski teledysk, który otrzyma Grand Prix festiwalu.
Jak co roku do pięcioosobowego składu jury zaprosiliśmy profesjonalistów z branży filmowej i muzycznej. W tym roku w jury zasiądą:
Beata Rakoczy – operatorka filmowa
Kris Kotlarski – producent filmowy
Roman Przylipiak – reżyser
Agata Trafalska – autorka tekstów, producent muzyczny, reżyserka wideoklipów.
Sebastian Pańczyk – reżyser, zdobywca ubiegłorocznego Grand Prix festiwalu.
Nominacje do nagród zostaną ogłoszone 5 grudnia. Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 grudnia w Łodzi, w Fabryce Sztuki – stąd nadawana będzie transmisja online.
W 2019 roku do konkursu zgłoszono ponad 500 teledysków. Grand Prix oraz nagrodę za najlepszy utwór w kategorii Hip-Hop zdobył teledysk do utworu „Nag Champa” zespołu Syny, reż. Sebastiana Pańczyka.
Pozostali nagrodzeni w 2019 roku:
Alternatywa: Kacperczyk, Jan-Rapowanie „Nie wyjadę“, reż. Jakub Blan.
Muzyka elektroniczna: Plastic „U gonna love it“, reż. Dawid Krępski.
Dance: Łobuzy „Urok“, reż. Igor Ajagor Leśniewski.
Rock i ostre brzmienie: Pale Path „Enemy“, reż. Aleksander Kropidłowski.
Extra: Danuta Stenka, Michał Sławecki „Oresteja“ Agata Zubel, reż. Marta Brodacka.
Ważny przekaz: Bass Astral x Igo „Feeling Exacly“, reż. Grajper.
Debiut reżyserski: Seabed „Giss“, Reż. Zuza Barc.
Nagroda publiczności: Chwilantropia “Nie mówię nie”, reż. Marek Hajduk.
Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster.
Dofinansowanie: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Partnerzy: Film Produkcja, Fabryka Sztuki, Oxymoron.
Biogramy członków JURY
BEATA RAKOCZY
Bea pochodzi z Katowic, gdzie ukończyła Realizację Obrazu Filmowego i Fotografię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Od tego czasu realizuje formy fabularne, reklamy i dokumenty. W filmie szuka eksperymentu, inspiruje ją światło i emocje. Pracuje w Polsce i na arenie międzynarodowej. Nominowana do wielu nagród, została nagrodzona m.in. za najlepsze zdjęcia do filmu krótkometrażowego „By Halves” na Międzynarodowym Festiwalu Moscow Shorts oraz za „Wiem”, na Międzynarodowym Festiwalu Watersprite w Cambridge, UK. Dokument „Miss Holocaust” był w oficjalnej selekcji do kategorii najlepszy film krótkometrażowy, na 67 Międzynarodowym Festiwalu Berlinale.
W każdym projekcie stawia na indywidualny język wizualny poprzez kolor, kompozycję i ruch kamery. Ogromną wagę przywiązuje do storytellingu – bo nie ma dobrych zdjęć bez dobrej historii. Kiedy nie jest na planie lubi spędzać czas w otoczeniu natury. Nurkuje, jeździ na nartach. W dżungli miejskiej uczy się jeździć na deskorolce i medytować. Reprezentuje ją agencja Bluebird Artists.
Autorka tekstów piosenek, reżyser teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i Academy of Art University w San Francisco oraz doktorantka polonistyki na UW. Zawodowo związana z wytwórnią Jazzboy. Miała znaczny udział w rozpromowaniu twórczości Korteza – jest współautorką tekstów do albumów: Bumerang oraz Mój dom. Za realizację teledysku do piosenki „Zostań” została nominowana do Fryderyka w 2016 roku. Na swoim koncie ma również realizację teledysków do takich utworów jak „We dwoje”, „Dobry moment” czy „Wiem, że mnie podglądasz”.
SEBASTIAN PAŃCZYK
Reżyser, ilustrator, rzeźbiarz. Absolwent wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia Dobro.Wyreżyserował serię „Kórt i Albin” emitowaną w MTV i wyprodukowany przez Canal+ „Niezły kanał”, który otrzymał złoto na festiwalu PromaxBDA i ADC*E oraz został wyróżniony na Festiwalu Animago. Jest twórcą wielokrotnie nagradzanych teledysków dla duetu Syny, Fisz Emade, zespołu Voo Voo i Dawida Podsiadło. Ostatnio dla duetu Piernikowski-Brodka. Zdobywca licznych nagród na konkursach w Polsce i za granicą, juror konkursów reklamowych. Jest autorem najbardziej znanych w Polsce postaci reklamowych brand hero, ekspertem od character animation.
ROMAN PRZYLIPIAK
Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy fabuły, teledyski i reklamy. Jest autorem klipów dla: Maryli Rodowicz, Johna Mitko, Ani Wyszkoni, Artura Andrusa, Roberta M, Me and that Man, Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje także wizualizacje do spektakli teatralnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za filmy fabularne (m.in. Za film „Jerry” Najlepsza Reżyseria na Open Place Film Festival, Łotwa, Najlepszy film na Kamera Akcja Festival w Łodzi, Najlepszy Film Krótkometrażowy CIFA Film Festival, Chile i teledyski (na Aesthetica Film Festival / York, Anglia, Festival Cinematográfixo de Mérida, Meksyk 2019 Yach Film Festival / Polska). Wykłada podstawy reżyserii na Uniwersytecie Gdańskim.