facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Do sklepów trafił nowy album szczecińskiej formacji The Analogs zatytułowany „CHWDP.” Pokazuje on, że punk rock nie musi być nudny i monotonny. Mimo tego że niektórzy muzycy grający w zespole to już 50-latkowie to ciągle mają wiele do przekazania.

Płyta „CHWDP” mówi o otaczającym nas świecie więcej niż moglibyśmy usłyszeć w mediach. W tekstach przewijają się tematy spychane na margines przez gazety i telewizję takie jak nierówności społeczne, wyzysk ekonomiczny, przemoc stosowana w imieniu rządów czy kłamstwa polityków, czyli to na co The Analogs zawsze zwracało uwagę.

Tym razem jednak wydaje się że opisy wyobcowania, braku perspektyw i samotności są jeszcze bardziej realistyczne i prawdziwe, co może mieć związek z tym co robił zespół przez ostatnie trzy lata, czyli od czasu wydanej na początku 2018 roku płyty „Wilk”. Poza standardowymi koncertami w klubach, na festiwalach oraz miesięcznej europejskiej trasy na którą został zaproszony pod koniec 2019 roku przez przyjaciół z zespołu Booze & Glory, a składającej się z 28 koncertów granych codziennie, gitarzysta i wokalista zespołu Kamil Rosiak oraz gitarzysta i autor tekstów Paweł Czekała powołali do życia Projekt Pudło. W ramach tego projektu odwiedzają ośrodki wychowawcze, zakłady karne, ośrodki terapii uzależnień, noclegownie dla bezdomnych, zakłady poprawcze oraz zamknięte oddziały w szpitalach psychiatrycznych, gdzie spotykają się z osadzonymi i pacjentami, grają piosenki z repertuaru The Analogs w wersjach akustycznych, rozmawiają i opowiadają o swoim życiu, o tym co robią i z jakimi problemami musieli się zmierzyć.

Pora napisać kilka słów o muzyce. Znakiem rozpoznawczym zespołu od zawsze było połączenie agresywnej dynamiki z melodyjnością oraz duża różnorodność. Nikt kto zna i docenia poprzednie płyty The Analogs nie zawiedzie się i tym razem. W tym co grają słychać szerokie inspiracje od The Clash, Undertones, Angelic Upstairs i Cock Sparrer po Rancid, Social Distortion i Dropkick Murphys.

Wyczuwalny jest duch agresywności i bezwzględności Black Flag czy Bad Brains, ale również rhythm’n’bluse’owe fundamenty. Muzyka i aranżacje którymi w większości zajął się śpiewający gitarzysta Kamil Rosiak to kolejny krok do przodu jaki wykonał zespół. Na uwagę zasługuje fakt, że poza własnymi kompozycjami na płycie znalazły się dwa covery: jeden z nich to piosenka z repertuaru szczecińskiej legendy, zespołu After Blues, a drugi pochodzi z dorobku The Melodians.

Na płycie znaleźli się też goście (choć tylko wokalnie) z zespołów Zbeer, Pleasure trap i Anti Dread. Razem płyta zawiera 13 utworów (w wersji limitowanej dodatkowo trzy bonusy). Będzie dostępna również jako LP na trzech różnych kolorach winylu. Autorem logo znajdującego się na okładce jest doceniany i zaangażowany społecznie polski artysta-grafik Max Skorwider.

Więcej o zespole:

https://www.facebook.com/TheAnalogs

http://www.analogs.pl/?fbclid=IwAR0Dcj2zjsBqAW0pnCmVkwHQkoMZJ9OP_xcs8u0BDeGCi3C6U6YmUqpMAt8
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?