facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

„Coraz cięższy głaz” to piosenka, która niesie w sobie przestrogę przed ścieżkami życia, które są niewłaściwe, raniące dla otoczenia. Tekst utworu sugeruje, że warto wybierać ścieżki usłane dobrem, choć często są bardzo trudne. Jest nadzieja, że wyjdzie nam to na dobre i co dzień będziemy mogli patrzeć w lustro i być z siebie zadowoleni. To klimatyczny, folkowy w brzmieniu utwór, który jest częścią opowieści jest cały album Karoliny Lizer.

“Coraz cięższy głaz” to tak naprawdę piosenka, od której wszystko się zaczęło w moim „łąkowym” projekcie. W 2018 roku w sierpniu pierwszy raz spotkałam się z Maćkiem Czemplikiem i nagraliśmy naszą pierwszą autorską piosenkę. Nagrania dokonaliśmy nad Odrą, na trawie przy samej rzece. Muzykę napisał Maciek, a tekst Arkadiusz Frania. Już wtedy miałam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Maćkiem. Jest to bardzo zdolny muzyk, aranżer i kompozytor. Myślę, że mam niebywałe szczęście do ludzi, których spotykam na swojej drodze i którzy zostają w moim muzycznym życiu na dłużej. Później okazało się, że wśród moich znajomych piosenka ‘’Coraz cięższy głaz” stała się jednym z najbardziej ulubionych moich wykonań. Piosenka bardzo dobrze się przyjęła. Gdy postanowiłam nagrać łąkową płytę z kompozycjami Maćka to nie mogło się obyć bez tej piosenki. Nagraliśmy ją w nowej rozbudowanej wersji. Podczas nagrań spontanicznie Jakub Krukowski zagrał z nami na fortepianie. Była to świetna propozycja i tak zostało na wersji płytowej.'' – tak o genezie powstania utworu opowiada jego wykonawczyni.

Karolina Lizer to urodzona w Warszawie Mazurka. Wokalistka, klawesynistka i pianistka. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma. Swe umiejętności doskonaliła na współpracując m.in. z grupą teatralną „Meandry”. Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki. Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy" zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu "Szansa na Sukces. Opole 2020 ". Z utworem „Aksamitnie” wystąpiła na KFPP w Opolu w 2020 roku. W tym samym roku ukazał się jej singiel „Jedna”, który był nagrodą w konkursie dla młodych wokalistów „Wolna Scena Karrot”. Specjalnie dla niej tekst napisał Pablopavo a muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego, l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia, II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Łucji Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, nagrodę ZASP za najlepszą interpretacje Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2020 r.

https://www.facebook.com/karolina.lizer
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?