facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Lenny Kravitza nikomu przedstawiać nie trzeba. To wspaniały artysta, który ciężko pracował na swój sukces. Możemy się o tym dowiedzieć czytając ‘’Let love rule.’’ Nie jest to bynajmniej typowa autobiografia zbudowana wokół schematu: daty i fakty. To coś na kształt opowieści głównego bohatera o swojej przemianie z małego, niezwykle kreatywnego chłopca zafascynowanego muzyką w dojrzałego artystę. David Ritz pomógł w opracowaniu tej publikacji.

Z książki wyłania nam się portret Lennego jako człowieka głęboko refleksyjnego, dla którego bardzo ważne jest pochodzenie, wychowywanie się w różnych kulturach:

‘’Jestem połączeniem dwóch światów – Czarnych i białych, żydów i chrześcijan. Pierwsze lata mojego życia upływały często pod znakiem całkowitych przeciwieństw. Zaakceptowałem swoją dwojaką naturę.’’


Lenny dokładnie opisuje: swoje dzieciństwo, miejsce w którym dorastał, relacje z rodzicami (zwłaszcza z autorytatywnym ojcem), religijne doświadczanie Boga, pierwsze muzyczne fascynacje, które odcisnęły piętno na jego późniejszych działaniach artystycznych. Szczególnie porusza fragment książki mówiący o tym, jak ojciec Lennego zrobił synowi niespodziankę zabierając go na koncert The Jacksons 5.

Kravitz szczegółowo opisuje swoje liczne przygody takie jak np.: ryzykowne jazdy samochodami, miłosne perypetie z pierwszymi sympatiami, koczowniczy styl życia po opuszczeniu rodzinnego domu. Dokładnie możemy zaobserwować proces kształtowania się naszego bohatera w obiecującego artystę (początkowo jako Romeo Blue, potem jako Lenny Kravitz).

W książce nie zabrakło też szczerych i przejmujących opowieści o trudnych sprawach: o opuszczeniu rodzinnego domu po kłótni z ojcem, który zabronił Lennemu pójść na koncert Buddy’ego Richa, doświadczaniu prześladowania ze względu na kolor skóry czy też o podświadomym strachu przed podpisaniem kontraktu z wytwórnią. Lenny także mówi o traumatycznym odkryciu zdrad ojca i dziadka.

Opowieść kończy się w momencie wydania pierwszej płyty autorskiej – ‘’Let love rule.’’ Niezwykle zdeterminowany Lenny postanowił sam zagrać na wszystkich instrumentach i zaśpiewać. To dowodzi jego dużej wszechstronności oraz otwarciu się na różne możliwości.

Książkę czyta się jednym tchem, a Lenny prowadzi narrację w prosty i bardzo szczery sposób. Co prawda brakuje tu szczegółowych opisów tego, jak powstawały kompozycje na pierwszy album.
Ale wierząc w zapewnienia samego artysty (‘’Nowy rozdział wciąż jeszcze nie został napisany. Ciąg dalszy nastąpi…’’) możemy liczyć na kolejną autobiografię opisującą dalsze losy Lenny’ego jako już dojrzałego i ukształtowanego artysty.

‘’Bez względu na to, czy nagrywam, stoję na scenie, czy piszę książkę moja sztuka opiera się na wsłuchiwaniu się w wewnętrzny głos i dzieleniu się nim z innymi. Sztuka musi zbliżać ludzi.’’


Wydawnictwo: SQN
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?