facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Mundinova przedstawia singiel ''Essence'', który zapowiada drugi album - ''Fantom.'' Utwór to poetycka opowieść o wędrówce przez czas. Impresjonistyczna, senna estetyka, osadzona w abstrakcyjnej czasoprzestrzeni, przywołuje wspomnienia ulotnych chwil i momenty olśnień w podróży przez życie.

Członkowie Mundinova sięgają do pytań rodem z XVII wiecznej twórczości Calderona La Barki, wciąż aktualnych i nieodgadnionych: Czym jest istnienie? Jawą we śnie? Snem na jawie? Essence – Istota, nabiera w tym kontekście znaczenia metafizycznego. To także utwór o miłości, spotkaniach, a także poszukiwaniu siebie w drugim człowieku.

Kompozycja utworu jest prosta, zespół tym razem postawił na brzmienia, w ciekawy, nieoczywisty sposób kształtując muzyczny koloryt oraz przebieg napięcia. Partie gitary zestawione są z ornamentowym brzmieniem cymbałów wileńskich, a energetyczna gra sekcji rytmicznej, z ciepłym i hipnotyzującym głosem wokalistki.

Ostinatowość niektórych struktur melodycznych, arpeggia, a także pulsujący groove, stanowią bazę pod przestrzenne partie solowe gitary elektrycznej. Tak uzyskane oryginalne brzmienie zespołu, w połączeniu ze słyszalnymi wpływami jazz-rocka, trip-hopu, czy muzyki world, silnie umiejscawia singiel w nurcie muzyki alternatywnej. Essence ma swój niepowtarzalny, wyraźny charakter i język muzyczny.

Autorami muzyki są członkowie zespołu Mundinova, w którego skład wchodzą: aktorka i wokalistka ‒ Dorota Kołodziej, kontrabasistka i gitarzystka basowa ‒ Marzena Cybulka oraz gitarzysta ‒ Michał Wilczyński. Autorkami słów do „Essence” są Dorota Kołodziej oraz Aleksandra Szypowska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni muzycy: na perkusji zagrał Marcin Rak (znany z takich zespołów jak EABS, BŁOTO), a na cymbałach wileńskich Michał Żak (Prusinowski, Tęgie Chłopy, Lautari). Całość zarejestrowana została w Monochrom Studio. Do singla powstał teledysk w reż. Barbary Napory, dostępny na kanale YT zespołu. Autorką okładki jest Ewa Kutylak.

Na album „Fantom” składać będą się migawki wspomnień, tęsknot i doświadczeń, jakie pozostawił w wrażliwości i pamięci muzyków czas ostatnich dwóch lat. Jak mówią członkowie Mundinova, był to czas trwania, niepokoju, wnikliwych obserwacji, w którym okazało się, że "tu i teraz" waży więcej i znaczy więcej.

Zalążkiem do powstania kompozycji był motyw kilku kołysanek, napisanych na potrzebę filmu fabularnego w reż. Barbary Napory. Pomysł ewoluował, kierując twórczość Mundinova w zupełnie nieznane rewiry, przynosząc niespodziewane efekty do tego stopnia, że pierwotne "kołysanki" stały się manifestami, lustrem zmiennych czasów, w jakich przypadło żyć i tworzyć. „Fantom” to przemyślana brzmieniowo, choć niedopowiedziana opowieść o ulotności emocji, chwil, przebłysków świadomości. Wyraża też niepokój o kondycję świata, zachęca do refleksji nad wolnością w życiu i w sztuce, zadaje pytania o iluzje i wyobrażenia, jakimi karmimy się w otaczającej nas rzeczywistości. Każdy z nas nosi w sobie jakiś „fantom”. Wydawcą albumu jest niezależna wytwórnia Mundi Art.

Więcej o zespole:

https://mundinova.pl/o-zespole/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?