facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Agnieszka Chrzanowska powraca z nowym singlem „To jeszcze nie koniec”. To nastrojowa, refleksyjna ballada napisana pod wpływem emocji związanych z poczuciem bezsilności i odosobnienia, związanymi z trudnymi wydarzeniami, z jakimi zmaga się w ostatnim czasie ludzkość.

Utwór ilustruje teledysk wypełniony niezwykłymi ujęciami Krakowa, na których ulice i place miasta oraz Rynek Główny są zupełnie puste. Zdjęcia do teledysku powstały na scenie krakowskiego Teatru Groteska.

''Piosenka „To jeszcze nie koniec” powstała w czasie, kiedy świat pogrążył się w niepokoju i strachu przed nieznanym. Pandemia, wojny… Wiraż, na którym znalazła się ludzkość, spowodował konieczność wielu zmian w myśleniu o rzeczywistości. By nie poddać się presji i nie ulec uczuciu rezygnacji, potrzebna jest odrobina nadziei, która powinna być obecna w relacjach międzyludzkich i w przesłaniach płynących ze wszystkich możliwych stron. Tekst piosenki powstał jako poetyckie remedium na chwile niepewności i inspiracja do pozytywnego myślenia''– tak o genezie powstania utworu opowiada jego autorka i kompozytorka, Agnieszka Chrzanowska.

Premiera „To jeszcze nie koniec” jest dopełnieniem wydarzeń Roku Jubileuszowego - 25 lat pracy na scenie, podczas którego zostały wznowione, po wielu latach, albumy Agnieszki. Sama piosenka jest zapowiedzią jej nowej płyty „Bez Ciebie ja, to nie ja”, której premiera planowana jest w 2023 roku.

Agnieszka Chrzanowska to aktorka, wokalistka, autorka i kompozytorka. Absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 1996-2003 związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem Alchemia na krakowskim Kazimierzu. Przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.

Laureatka trzech prestiżowych nagród na 21° Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu. Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem Olimpijskim” w dziedzinie Sztuki za album „Ogień Olimpijski”, który w 2004 r. zaprezentowała w Centrum Kultury Technopolis w Gazi podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Wydała osiem solowych albumów, a w swoim dorobku ma ponad dwieście kompozycji do wierszy i tekstów wybitnych współczesnych polskich poetów. Jest autorką muzyki do wiersza Czesława Miłosza „Przypowieść o maku”, Wisławy Szymborskiej „Pożegnanie widoku”, Bolesława Leśmiana „Śmierć wtórna” oraz Georga Trakla „Wieczór zimowy”. Wiele tekstów piosenek zostało przetłumaczonych na język grecki, angielski i francuski. Śpiewała także po hiszpańsku i niemiecku, oraz w języku elfickim, stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.

Nominowana do nagrody Fryderyk 2000, w kategorii Album Roku Poezja Śpiewana za płytę “Cały świat płonie” i nominowana do nagrody Fryderyk 2005 za płytę “Tylko dla kobiet”. W 2013 r. uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2017 r. przez Prezydenta Krakowa odznaką Honoris Gratia, za zasługi dla Miasta.

Wystąpiła na rzymskim Kapitolu, w Bazylice Santa Maria in Aracoeli, gdzie w 2014 r. odbyła się światowa premiera koncertu ekumenicznego “Dom Na Skale / La Casa sulla Roccia”, z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo. Koncert został objęty patronatem Ambasadora RP przy Watykanie i przygotowany we współpracy z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Zaprezentowany i zarejestrowany w Bazylice NMP w Wadowicach, koncert został. wydany w 2016 r. w formie albumu CD „Dom na Skale. Live in Wadowice” przez Universal Music Polska.

Fragmenty koncertu zostały zaprezentowane podczas otwarcia Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Współautorka musicalu „Pan Kazimierz”, poświęconego krakowskiej dzielnicy. Jest również autorką muzyki do „Pieśni do Trójcy Świętej”, z tekstem Michała Zabłockiego. Trzyczęściowy utwór został napisany na trzy głosy solowe, oktet wokalny, flugelhorn i fortepian.

Jest autorką muzyki, tekstów i koncepcji artystycznej spektaklu w charakterze Kabaretowego Teatru Piosenki „Mężczyzna prawie idealny”. Całość została napisana dla aktora i wokalisty Artura Gotza. Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie 2013 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. W roku 2015 ukazał się album z piosenkami z tego spektaklu.

W ramach krakowskiej Nocy Jazzu 2016, odbyła się premiera koncertu Jazz Fair Play, w którym gościnnie wystąpił włoski wirtuoz akordeonu, Marco Lo Russo. Podczas kolejnej edycji Nocy Jazzu, w 2018 roku, Artystka wystąpiła razem z wybitnym pianistą jazzowym Kubą Płużkiem.
Dyrektor Artystyczna Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków, gdzie prowadziła autorską audycję „Nieobojętna częstotliwość drgań”. W latach 2016 - 2022 prowadziła w Radiu Kraków kolejną autorską audycję „Radiowy Teatr Polskiej Piosenki, czyli jesteś tym, czego słuchasz”. W grudniu 2018 roku, w TVP Kraków, miał swoją premierę film Krzysztofa Haicha „Urok życia”, podsumowujący ponad dwadzieścia lat pracy na scenie, złożony z materiałów archiwalnych i rozmów przeprowadzonych z Artystką.

W 2020 roku powstał Domowy Teatr Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej, w ramach którego zrealizowane zostały trzy cykle: „Historie piosenek”, „Historie piosenek napisanych w Krakowie” i „Historie kilku piosenek premierowych”. W 2021 roku, w wybranych miejscach miasta, powstał cykl trzynastu utworów premierowych „Piosenki z historią pisane w Krakowie”.

Agnieszka Chrzanowska czynnie wspiera organizacje działające na rzecz zwierząt, organizuje aukcje oraz bierze udział w koncertach charytatywnych i akcjach interwencyjnych, za co została uhonorowana przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krakowie statuetką „Dżoka”.
Rodzinnie i emocjonalnie związana jest z Grecją, skąd pochodził jej dziadek i gdzie mieszkała przez kilka studiując w Kawali śpiew klasyczny.

Więcej o artystce:

http://www.chrzanowska.pl/

https://www.facebook.com/AgnieszkaChrzanowskaTeatrPiosenki

https://www.instagram.com/chrzanowska.teatrpiosenki/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?