facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

3 Jazz Soldiers to projekt/zespół trzech doświadczonych, polskich muzyków – gitarzysty Krzysztofa Misiaka, basisty Filipa Sojki i perkusisty Grzegorza Grzyba. Jak sugeruje sama nazwa tego trio na płycie znajdziemy solidną porcję stylowego jazz rocka. Na dobry początek klasyczny temat ''Summertime'' ze śpiewną grą Krzysztofa i, występującym gościnnie, Rochem Poliszczukiem, który w oryginalny sposób przedstawia cały zespół.



Na repertuar tego albumu składają się znane, rockowe kompozycje, wykonane w jazzowych aranżacjach, a także kilka autorskich piosenek ,,Trzech Żołnierzy''. Dość osobliwie wypada mocno spowolniona wersja hitu ,,I can' t get no satisfaction'' rozbudowana o zespołowe improwizacje z gitarą Krzysztofa w głównej roli. ,,Jean Pierre'' Milesa Davisa wypada wyjątkowo rockowo choć jazzowy klimat całości zostaje zachowany.(efektowne solo Filipa zagrane na bez progowym basie).

Muzycy ciekawie też interpretują rockowy hymn AC/DC w postaci ''Highway to hell''. Na uwagę zasługują tu wielogłosowe partie gitarowe – daje to bardzo ciekawy efekt. Oryginalna struktura przeboju zostaje jednak zachowana choć i tu muzycy dają się porwać ,,jazzowym wycieczkom w nieznane''. Należy dodać, że słuchanie tych odlotowych dźwięków, odegranych z wielką precyzją i wyczuciem, sprawia dużą przyjemność.

''Norwegian wood'' w wykonaniu 3 Jazz Soldiers jeszcze bardziej nabiera jazzowego feelingu i lekkości. Motyw przewodni kompozycji The Beatles stanowi tylko punkt wyjścia do wspólnego jammowania. ''Get back'' wypada już mniej dynamicznie niż w przypadku oryginału i mam trochę wątpliwości, czy akurat ten utwór można ubrać w ''jazzowy kostium''. Pomimo tych zastrzeżeń ponownie cieszą uszy popisowe i stylowe solówki gitary.

Na albumie ''Odłamkowa'' znajdziemy cztery autorskie kompozycji 3 Jazz Soldiers. Podobać się może okręcone rytmicznie ''Wykryto niepewne prawidłowości'' z krótkim, ale niezwykle sugestywnym, solo basu. Wiele się dzieje też w dynamicznym ,,Królu kanapy'', gdzie również możemy podziwiać grę Filipa Sojki i pozostałych muzyków.

'Ryba, ręcznik'' to piękna jazzowa ballada, z rozmarzonymi, gitarowymi melodiami i subtelnym quasi klawiszowym tłem. W sam raz na długie, zimowe wieczory przy lampce wina. Jest też blues ''Blues 816'',ale zagrany z jazzowym zacięciem z solo syntezatora Dave'a Latchawa. Legendarne ''Skrzydełko'' Jimiego Hendrixa jest bliskie wersji oryginalnej – głównym bohaterem jest, naturalnie, gitara Krzysztofa Misiaka.

Cała płyta brzmi bardzo przekonywająco w czym duża zasługa doświadczonych instrumentalistów, obdarzonych wyobraźnią muzyczną. Muzycy potwierdzają, że nawet tradycyjnie rockowe standardy mogą być bardzo stylowo podane ''w jazzowym sosie''. Warto posłuchać i przekonać się samemu!

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?