facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy klip do utworu „Gorzki Wiatr II”, pochodzący z nowego albumu Szawła Płóciennika pt. „Apacz!”. Płyta ukazała się nakładem warszawskiej Fonografiki. Szaw Vel Płóciennik, a właściwie Paweł Płóciennik, to wszechstronny artysta. Właśnie została wydana jego pierwsza oficjalna płyta, na której zaprezentuje utwory z pogranicza alternatywy, popu, reggae, punk rocka i bluesa.

Już jutro i pojutrze wystąpi zespół Dhun, którego twórczość łączy wpływy klasycznego jazzu, muzyki folkowej różnych kultur, klasyki europejskiej i tradycyjnej muzyki indyjskiej. Muzycy zagrają 12 lipca w w Karczmie Kasieńka i dzień później na Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zapewne każdy słyszał o wyjątkach potwierdzających regułę. Jakie są zatem reguły i stereotypy dotyczące zespołów grających rock gotycki? Kobiecy wokal, mnóstwo partii granych tylko na instrumentach klawiszowych, stosunkowo mało agresywnych riffów gitarowych – do takiego właśnie grania mogą przyzwyczajać słuchaczy najpopularniejsze zespoły tej sceny. Wystarczy jednak trochę poszukać, aby znaleźć płytę zupełnie inną, łamiącą przyjęte stereotypy. Takim albumem jest właśnie „Insomnia” zespołu Morion.

Każdy muzyk, uczestniczący w nagrywaniu materiału na płytę wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie odbiorcy. W przypadku płyty „Fermentacje” zaskoczeniem dla słuchacza może być fakt, iż otwiera ją cover. Jest to utwór „Eight Days a Week” grupy The Beatles, w nieco nowszej, ostrzejszej, lecz bardzo przebojowej aranżacji, która młodszym słuchaczom może przypaść do gustu nawet bardziej niż oryginał.



Przyznam się, że wiadomość o wydaniu płyty przez Sepsis bardzo mnie ucieszyła. Należy pamiętać, że trzech muzyków tego zespołu mocno zaznaczyło swoją obecność w projekcie Krzak Experience. Na płycie ''Fear of freedom'' znajdziemy osiem rozbudowanych kompozycji utrzymanych w progresywno – metalowym klimacie.

W lipcu wrocławski klub Firlej zaprasza na koncerty dwóch japońskich zespołów rockowych. Deathgaze to grupa metalowa wpisująca się w nurt nagoya kei. Ich muzyka bywa nazywana też melodyjnym death metalem, albo po prostu metalem alternatywnym. Z kolei Korekyojinn progresywny jazz-rock, w którym istotną rolę odgrywa skomplikowana polirytmia. Ich muzyka bywa określana także jako math-rock czy zeuhl.


V8, zespół hołdujący największym legendom rocka i metalu lat 60` i 70` prezentuje klip do swojego ostatniego wydawnictwa, czyli EP-ki „Lost” wydanej nakładem Fonografiki. Teledysk powstał do utworu „Little Boy Song”. V8 to trzech muzyków, trzy osobowości, trzy temperamenty, jedna wizja energetycznego, mocnego grania, jeden cel stworzenia muzyki, której sami chcieliby na co dzień słuchać, tj. mieszanki melodyjnego hard rocka i heavy metalu.

Zespół OCN kontynuuje koncertową promocję albumu "Waterfall". Po świetnym przyjęciu na Stadionie Narodowym, gdzie zespół otwierał wyprzedany koncert Beyonce, OCN pojawi się 9 lipca, w warszawskiej Progresji jako gość specjalny na jedynym w Polsce koncercie legendarnej grupy Bush. Dodatkowo jeszcze w lipcu grupa zagra na Seven Festival w Węgorzewie oraz na festiwalu w Jarocinie.

Po wspaniałej i niezwykle ciekawej biografii Genesis autorstwa Łukasza Hernika przyszedł czas na równie niesamowitą opowieść o samym Peterze Gabrielu. Zadanie nie było łatwe – wszak Peter jest jednym z najbardziej tajemniczych i fascynujących artystów muzyki popularnej. Dowodem na to jest pasjonująca książka Maurycego Nowakowskiego, z której dowiemy się o całym bogatym życiu Gabriela.



Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jaki udało nam się przeprowadzić z Eternalovers. Jest to polski, dwuosobowy projekt, w skład którego wchodzi małżeństwo z Pomorza. Twórczość tego duetu ma charakter eksperymentalny – artyści łączą mroczną muzykę elektroniczną z gotykiem i dark ambientem.

To już dziewiąty album studyjny tego amerykańskiego zespołu, nagrany po blisko czteroletniej przerwie. Skillet od samego początku jest prowadzony przez małżeństwo Cooperów – Johna (śpiew, bas, gitary akustyczne) i Korey (śpiew, chórki, gitara rytmiczna, klawisze). Na płycie nie brak atrakcyjnych melodii – praktycznie każdy utwór to murowany kandydat na przebój.