facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Projekt muzyczny JOHN KENTUCKY pojawił się w 2006 roku, a inicjatorem przedsięwzięcia był Roman Wiktorek, w latach ‘90 gitarzysta i założyciel zespołu rockowego ABIGAJ z Kędzierzyna-Koźla. Chęć pokazania swej twórczości szerszej publiczności spowodowała, że skomponowane z potrzeby serca piosenki w stylu poetyckiego country, zamieszczone zostały w Internecie na popularnych portalach i tam spotkały się z sympatycznym przyjęciem słuchaczy.

Kolektyw włoskich artystów Malleus, po raz kolejny przygotował specjalny, limitowany plakat dla festiwalu.Asymmetry.Charakterystyczny wizerunek kobiety, utrzymany w konwencji Art Nouveau zostanie wykorzystany w identyfikacji wizualnej tegorocznej edycji imprezy. Oryginalne, ręcznie wykonane grafiki, będzie można nabyć w maju, na festiwalu.


Muzyka rockowa to nie tylko ostre dźwięki, widowiskowe koncerty i licznie zgromadzone na nich tłumy, płyty, single , kampanie reklamowe. Bardzo ważna była moda(fantazyjne kostiumy, makijaże oraz sceniczne rekwizyty i dekoracje). Wszystko to składa się na tak zwany image twórców kultury popularnej , jakimi bez wątpienia są muzycy rockowi. Jakieś przykłady?

10 lutego światło dzienne ujrzy „Meseya”, debiutancki album kłodzkiej formacji Grans. Zespół czekał na te chwilę 14 lat! Grans istnieje od 1998 roku, póki co, zespół ma na koncie wydane w 2002 roku demo oraz EP-kę z roku 2004. Przez cały okres swojej działalności Gransi intensywnie koncertowali, ich utwory zajmowały wysokie miejsca na radiowych listach.


17 lutego,we wrocławskim klubie ŁYKEND wystąpi zespół ARMIA.Będzie to wyjątkowy koncert na którym muzycy zagrają całą płytę ,,Legenda''z 1990 roku.Album ten był punktem zwrotnym w twórczości grupy i do dziś zaliczany jest do największych osiągnięć artystycznych ARMII.

Już 10 lutego,we wrocławskim klubie ŁYKEND wystąpi zespół COCOTIER - intrygująca,muzyczna mieszanka folku,jazzu i flamenco.Ta polska grupa działa już od 12 lat i występuje z powodzeniem zarówno w Polsce jak i za granicą.Ta polska grupa działa już od ponad 12 lat i występuje z powodzeniem zarówno w Polsce jak i za granicą.


Lamb z Bristolu zagra już 9 lutego we wrocławskim klubie ETER.Ten legendarny duet z Bristolu w swej twórczości odwołuje się do najlepszych źródeł muzyki trip hop.Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic, Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz.

Zespół ZDALNIE STEROWANI powstał na początku 2010 roku,ale muzycy mogą się pochwalić już pierwszymi artystycznymi sukcesami.Ich teledysk do utworu ,,Nasza relacja'' cieszy się sporą popularnością w internecie,a w kwietniu 2011 zespół wydał maxi singiel „Zdalnie Sterowani”. Na płycie znalazły się 4 utwory: „Zimny front”, „W moim tv”, „Nasza relacja” i ”Mała Sue”.

już 10 marca rozpocznie się trasa koncertowa Blitzkrieg VI, na której The Sixpounder wystąpi u boku Vader.Wrocławski The Sixpounder po trasie u boku ACID DRINKERS oraz bardzo dobrze przyjętej płycie „Going To Hell? Permission Granted” trafił niedawno pod skrzydła wytwórni UNIVERSAL.Na Asymmetry Festival wystąpi legenda amerykańskiego stoner rocka - grupa SLEEP.Muzycy działają już od początku lat 90-tych,a ich twórczość miała wpływ na wielu innych kontynuatorów ciężkiego grania spod znaku Black Sabbath.Sleep dołącza tym samym do ogłoszonych wcześniej gwiazd festiwalu: Killing Joke, Bohren & Der Club Of Gore, Amenra i Red Fang.

4 lutego 1948 roku,w USA,urodził się Vincent Damon Furnier,(szerzej znany jako Alice Cooper) - wokalista,autor tekstów,uznany za jednego z twórców horror rocka.Jego koncerty często miały charakter szokujących publiczność spektakli rockowych- na scenie pojawiały się takie rekwizyty jak gilotyna, szafot, krzesło elektryczne, Sam Alice występował zaś w upiornym makijażu.