facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

12 listopada 1945, w Toronto w Kanadzie, urodził się NEIL YOUNG - gitarzysta, wokalista i kompozytor rockowy.Działa na muzycznej scenie już od końca lat 60-tych:grał w zespole BUFFALO SPRINGFIELD,z grupą CRAZY HORSE,a także nagrywał albumy solowe.Obok BOBA DYLANA, BRUCE'A SPRINGSTEENAi LEONARDA COHENA jest jednym z najbardziej cenionych poetów rocka i folku.Często jest uznawany za twórcę nowego stylu muzycznego - grunge.

12 listopada 1964 roku w USA urodził, się David Warren 'Dave' Ellefson - basista thrash metalowego zespołu MEGADETH(grupy zaliczanej do ,,Wielkiej Czwórki Thrash Metalu''). Występował w nim od początku istnienia 1983 do 2002 roku.Po długiej przerwie ponownie powrócił do MEGADETH w 2010 roku.

10 listopada 1947 roku,w Anglii urodził się Greg Lake - wokalista,basista i autor tekstów.Stał się znany dzięki współpracy z King Crimson,a potem stał się jeszcze bardziej popularny grając w super grupie Emerson,Lake and Palmer..Jego autorstwa są dwie balladowe kompozycje z repertuaru ELP: ,,Lucky man'' , ,,C'est la vie''.

W sprzedaży dostępne jest już najnowsze wydawnictwo Lunatic Soul, za którym stoi Mariusz Duda (Riverside). Album zatytułowany „Impressions” składa się z ośmiu instrumentalnych kompozycji będących, jak mówi autor, suplementem i uzupełnieniem do czarno-białego dyptyk.
Jakiś czas temu ukazał się czwarta już płyta zespołu ŻMIJ ,,Krzyk''
Co najważniejsze to pierwszy album zespołu,który oficjalnie dostępny jest w sprzedaży.Po przesłuchaniu tej płyty doszedłem do wniosku,że mamy do czynienia z czymś naprawdę godnym uwagi.

7 listopada 1943 roku,w Fort Macleod, urodziła się Roberta Joan Anderson, znana jako Joni Mitchell - kanadyjska piosenkarka folkowo-rockowa, popowa i jazz rockowa oraz wokalistka jazzowa.
Była jedną z najbardziej znanych i cenionych kobiet w muzyce folk w latach 70-tych.6 listopada 1966 roku, w Stanach Zjednoczonych, urodził się Paul Gilbert - gitarzysta grupy Mr. Big. Wcześniej związany był z grupą Racer X.Wraz z Mr.Big wylansował takie przeboje jak na przykład: bardzo popularna ballada "To Be With You", "Just Take My Heart", "Green-Tinted Sixties Mind" czy też udana przeróbka utworu Cata Stevensa - ,,Wild world''.

5 listopada 1948 roku ,Londynie, urodził się Peter Hammill, - poeta, muzyk i wokalista, jedna z najważniejszych postaci progresywnego rocka, lider i współzałożyciel formacji Van der Graaf Generator..Od początku lat 70-tych wydaje także albumy solowe.

5 listopada 1963 roku urodził się Muniek Staszczyk - wokalista,autor tekstów i lider bardzo popularnego T.LOVE.Wraz z tym zespołem wylansował takie hity jak:,,Warszawa'', ,,Wychowanie'', ,,King'', ,,Autobusy i tramwaje'', ,,IV LO'', ,,Chłopaki nie płaczą'' ,Nie nie nie'' innych.

5 listopada 1959 roku,w Kanadzie, urodził się Bryan Adams - wokalista,gitarzysta i kompozytor. Stał się najpopularniejszym kanadyjskim artystą późnych lat 80. i 90., znanym z wielu romantycznych ballad i utworów rockowych takich jak "Summer of '69'" i "Cuts Like a Knife", ,,Everything I do(I do it for you''(z filmu Robin Hood - Książe złodziei), ,,18 til I die''.

Jutro,koncertem we wrocławskim klubie OD ZMIERZCHU DO ŚWITU, ARTROSIS rozpoczyna swoją koncertową trasę! Muzycy będą promować przede wszystkim mający się ukazać 7 listopada nowy album - ,,IMAGO''.