facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

3 stycznia 1947 roku,w Nowej Soli, urodził się Seweryn Krajewski - wokalista,autor tekstów,muzyk i kompozytor, i były lider Czerwonych Gitar - jednej z najważniejszych polskich grup,które największe sukcesy odnosiły w latach 60-tych i 70-tych(a także po reaktywacji w pierwszej połowie lat 90-tych).

Aż 33 zespoły reprezentujące czołówkę polskiej sceny metalowo-rockowej zaprezentują się publiczności w ramach charytatywnej trasy „Covan Wake The Fuck Up Tour 2012” na rzecz pomocy poszkodowanemu w tragicznym wypadku Adrianowi Kowankowi.Koncerty startują 19 stycznia w rzeszowskim klubie Pod Palmą by 28 tego samego miesiąca dotrzeć do mety w krakowskim klubie Kwadrat.


Już 14 stycznia,we wrocławskim klubie FIRLEJ, o godzinie 19.00 wystąpi ANIA RUSOWICZ - wokalistka,kompozytorka,która w zeszłym roku zrobiła ogromne wrażenie na widzach opolskiego festiwalu i niedługo potem dała pamiętny koncert na Przystanku Woodstock.


30 grudnia 1946 roku,w USA,urodziła się PATTI SMITH - wokalistka, autorka piosenek i poetka.Od początku była zafascynowana punk rockową estetyką i taką też muzykę chciała tworzyć.Jej twórczość jednak była znacznie bardziej ambitna tak lirycznie jak i muzycznie co potwierdził już jej debiutancki album ,,Horses''. Pod koniec lat 70-tych Bruce Springsteen podarował jej utwór ,,Because the night'',która stała się pierwszym dużym przebojem artystki.

30 grudnia 1947 roku,w Anglii, urodził się Jeff Lynne - gitarzysta, wokalista, songwriter i producent muzyczny.W latach 1971-1986 był liderem bardzo popularnej grupy ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA,która z powodzeniem łączyła rock,pop,disco i muzykę klasyczną.Po odejściu z zespołu był współtwórcą super projektu TRAVELLING WILLBURYS.

Już w drugiej połowie stycznia 2012 roku, na czterech koncertach w Polsce, zagra AUSTRALIAN PINK FLOYD! Na tej trasie zespół zaprezentuje nowy, przekrojowy program koncertowy.Najnowsza trasa nawiązuje do tekstu klasycznego utworu Floydów – „Shine On Your Crazy Diamond”. Muzycy wystąpią we Wrocławiu, Poznaniu ,Warszawie i Katowicach.


26 grudnia 1963 roku,w Danii urodził się LARS ULRICH - współzałożyciel i perkusista jednego z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie - METALLIKI.,,The day in the year of candles'' Serpentii to na pewno jedno z ciekawszych wydawnictw metalowych mijającego roku. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady – zespół zadbał o to, aby płyta była dopracowana po każdym względem.


23 grudnia w 1964 roku w Stanach Zjednoczonych urodził się Eddie Vedder, (właściwie Edward Louis Severson III (ur. 23 w Evanston, Illinois) – muzyk rockowy i wokalista zespołu Pearl Jam.Artysta nagrał także ścieżkę dźwiękową do filmu ,,Into the wild'' oraz album ,,Ukulele songs''.

22 grudnia 2001 roku,w wieku 44 lat, w szpitalu w Warszawie, zmarł na serce Grzegorz Ciechowski - wokalista.flecista,klawiszowiec, muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, twórca muzyki filmowej i poeta.Swoją działalność artystyczną rozpoczął w rockowej grupie REPUBLIKA,która cieszyła się w Polsce olbrzymią popularnością(zwłaszcza w pierwszej połowie lat 80-tych).

19 grudnia, 1951 roku w Lublinie urodził się ZBIGNIEW HOŁDYS - wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, poeta, dziennikarz, grafik oraz scenarzysta filmowy. Lider, kompozytor i gitarzysta grupy muzycznej Perfect, której był współzałożycielem i liderem.