facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

6 września 1946 roku W Krakowie urodził się Jacek Zieliński - założyciel i obecny lider zespołu Skaldowie. Wybitny wokalista, skrzypek i trębacz. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, studiował w klasie altówki na WSM w Krakowie.

7 września 1951 roku w stanie Ohio urodziła się Chrissie Hynde, liderka, wokalistka i gitarzystka brytyjskiej grupy Pretenders.Właśnie z tym zespołem stworzyła wiele przebojowych,rockowych piosenek takich jak: ,,Stop your sobbing'', ,,Message of love'', ,,Middle of the road'' i wiele innych.

6 września 1943 roku,Cambridge w Wielkiej Brytanii urodził się Roger Waters - muzyk, wokalista, gitarzysta basowy, kompozytor, autor tekstów i producent nagrań.Najbardziej znany jest ze współpracy z grupą PINK FLOYD w której grał w latach 1965 - 1984


Dziś swe 66 urodziny obchodzi znany wokalista,autor tekstów i kompozytor - VAN MORRISON.Urodził się w Belfaście i dorastał słuchając bluesa i jazzu.W latach 1963-67 był wokalistą bardzo ważnej dla rocka grupy THEM.W 1967 roku zaś zadebiutował solowym albumem zatytułowanym ,,Blowin' your mind''.

31 sierpnia 1963 roku urodził się Robert Gawliński - gitarzysta,wokalista,kompozytor i autor tekstów,W latach 80-tych był liderem zimno falowego Madame,ale największą sławę odniósł z założonym na początku lat 90-tych zespołem WILKI.

30 sierpnia 1971 roku,w Szczecinie urodziła się Kasia Nosowska - do dziś będąca wokalistką grupy HEY.Jest znana także ze swoich dokonań solowych i dziennikarskich - publikuje swoje felietony w ,,Filipince'' , ,,Zwierciadle'' i ,,Muzie''.Kasia ma charakterystyczny,nieco zachrypnięty głos i jest znana z niekonwencjonalnych,zaskakujących i często zabawnych tekstów.

26 sierpnia 1969 roku urodził się Tomasz ,,LIPA'' Lipnicki - wokalista i gitarzysta znany przede wszystkim z ILLUSION i z solowego LIPALI.
Współpracował także z ACID DRINKERS - zagrał na płycie ,,Acidofilia'' i na koncertach promujących ten album.

26 sierpnia 1964 roku,w Edynburgu w Szkocji urodziła się SHIRLEY MANSON - charyzmatyczna wokalistka amerykańskiego zespołu GARBAGE.Grupa ta w krótkim czasie odniosła wielki sukces i stworzyła wiele przebojów takich jak między innymi : ,,Stupid girl'' , ,,Queer'' , ,,Only happy when it rains'' , ,,Milk'', ,,I think I'm paranoid'' , ,,Push it'' ,, When I grow up''.


27 sierpnia 1953 roku urodził się ALEX LIFESON - gitarzysta kanadyjskiej grypy rockowej.Zespół ten działa już na rockowej scenie ponad 30 lat i jest jednym z najbardziej uznanych i cenionych przedstawicieli ambitnego heavy rocka.

25 sierpnia 1949 roku,w Hajfie w Izraelu urodził się GENE SIMMONS(jego prawdziwe imię i nazwisko to Eugene Klein) - basista i wokalista bardzo popularnej amerykańskiej grupy rockowej - KISS.25 sierpnia 1951 roku urodził się w Anglii ROB HALFOD- najbardziej znany z heavy metalowej formacji JUDAS PRIEST.
Właśnie z tym zespołem nagrał wiele klasycznych już metalowych hymnów jak:,,Victim of changes'', ,,Exciter'' , ,,Hell bent for leather, ,,Braking the law'', ,,Metal gods'', ,,Living after midnight'', ,,Electric eye'', ,,You've got another thing coming'', ,,Love bites'', ,,Turbo lower'', ,,Painkiller'' , ,,Judas risisng'' i wiele innych.