facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Po zaprezentowaniu się ukraińskiej publiczności w czasie pierwszej edycji UA/PL Alternative Music Meetings w Kijowie we wrześniu 2011, zespół Paula i Karol, wyrusza w trasę koncertową u naszych wschodnich sąsiadów.

3 marca w Centrum Sztuki Impart wystąpi zespół Projekt Volodia, z gościnnym udziałem Mirosława Baki. Artyści zaprezentują piosenki Włodzimierza Wysockiego w rockowo-jazzowych aranżacjach. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Dla fanów Guns'N'Roses, hard rocka, glam metalu, Sunset Strip i całego Los Angeles - mamy ważną wiadomość.Już 2 marca w warszawskiej Progresji wystąpi L.A. Guns, zespół założony już blisko trzy dekady temu, którego losy na zawsze powiązane będą z historią Axla Rose'a, bowiem to właśnie w wyniku połaczenia L.A. Guns z Hollywood Rose powstał zespół Guns N' Roses.


Występem 25 marca w krakowskim teatrze ŁAŹNIA NOWA rozpocznie tegoroczne koncerty wyjątkowy projekt QUEEN SYMFONICZNIE.Projekt QUEEN SYMFONICZNIE to niezwykłe aranżacje utworów Queen na chór i orkiestrę w formie dwuczęściowego spektaklu - w wykonaniu filharmoników Alla Vienna oraz 19-osobowego chóru Vivid Singers.Na chwilę obecną potwierdzono 5 koncertów - w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi. Wkrótce kolejne daty.


Kto by pomyślał,ze na fonograficzny debiut zespołowi Grans przyjdzie przyjdzie czekać aż 14 lat! Ale cierpliwość została nagrodzona i możemy się cieszyć aż dwupłytowym wydawnictwem ,,Meseya''. Pierwsze co się od razu ,,rzuca w uszy'' to naprawdę dobra produkcja i różnorodny muzycznie materiał.19 lutego 1948 roku,w Anglii urodził się TONY IOMMI - gitarzysta zasłużonego w historii ciężkiego rocka zespołu - BLACK SABBATH.Tony jest uznawany za jednego z twórców estetyki heavy metal o czym świadczą jego klasyczne już riffy gitarowe takich kompozycji jak między innymi: ,,Black Sabbath'', ,,War pigs'', ,,Paranoid'', ,,Iron man'', ,,Children of the grave'' , ,,Sweet leaf''.

Firma LEE COOPER prezentuje nową kolekcję WIOSNA - LATO 2012,która na pewno przypadnie do gustu młodym osobom,które lubią swobodny,ale i zarazem stylowy ubiór.

Projekt muzyczny JOHN KENTUCKY pojawił się w 2006 roku, a inicjatorem przedsięwzięcia był Roman Wiktorek, w latach ‘90 gitarzysta i założyciel zespołu rockowego ABIGAJ z Kędzierzyna-Koźla. Chęć pokazania swej twórczości szerszej publiczności spowodowała, że skomponowane z potrzeby serca piosenki w stylu poetyckiego country, zamieszczone zostały w Internecie na popularnych portalach i tam spotkały się z sympatycznym przyjęciem słuchaczy.

Kolektyw włoskich artystów Malleus, po raz kolejny przygotował specjalny, limitowany plakat dla festiwalu.Asymmetry.Charakterystyczny wizerunek kobiety, utrzymany w konwencji Art Nouveau zostanie wykorzystany w identyfikacji wizualnej tegorocznej edycji imprezy. Oryginalne, ręcznie wykonane grafiki, będzie można nabyć w maju, na festiwalu.


Muzyka rockowa to nie tylko ostre dźwięki, widowiskowe koncerty i licznie zgromadzone na nich tłumy, płyty, single , kampanie reklamowe. Bardzo ważna była moda(fantazyjne kostiumy, makijaże oraz sceniczne rekwizyty i dekoracje). Wszystko to składa się na tak zwany image twórców kultury popularnej , jakimi bez wątpienia są muzycy rockowi. Jakieś przykłady?

10 lutego światło dzienne ujrzy „Meseya”, debiutancki album kłodzkiej formacji Grans. Zespół czekał na te chwilę 14 lat! Grans istnieje od 1998 roku, póki co, zespół ma na koncie wydane w 2002 roku demo oraz EP-kę z roku 2004. Przez cały okres swojej działalności Gransi intensywnie koncertowali, ich utwory zajmowały wysokie miejsca na radiowych listach.