facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania


Witaj!
Na stronie znajdziesz między innymi, recenzje płyt muzycznych, koncertów, książek oraz filmów biograficznych ze świata muzyki. Wszystkie teksty są mojego autorstwa więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii w systemie komentarzy i oceniania przy każdej publikacji. Żeby dowiedzieć się więcej o mojej osobie, zapraszam do zakładki "O mnie".

Pozdrawiam
Marcin Mlek
Ukazał się nowy, drugi album zespołu Bloody Mess, promowany wcześniej singlem „W poszukiwaniu straconego czasu”. Muzyka zawarta na „Changes” zadowoli, a nawet zachwyci tych, którzy szukają czegoś nowego w muzyce metalowej. Płyta jest dostępna w wersji fizycznej (w bardzo charakterystycznej oprawie) a także cyfrowej, na wszystkich platformach streamingowych.
„Coraz cięższy głaz” to piosenka, która niesie w sobie przestrogę przed ścieżkami życia, które są niewłaściwe, raniące dla otoczenia. Tekst utworu sugeruje, że warto wybierać ścieżki usłane dobrem, choć często są bardzo trudne. Jest nadzieja, że wyjdzie nam to na dobre i co dzień będziemy mogli patrzeć w lustro i być z siebie zadowoleni. To klimatyczny, folkowy w brzmieniu utwór, który jest częścią opowieści jest cały album Karoliny Lizer.
Ochman prezentuje nowy singiel „Ten sam ja”. Utwór jest zdecydowanie mocniejszy i bardziej mroczny niż poprzednie single Krystiana. Za bit ponownie odpowiedzialny jest @atutowy, a słownie i muzycznie dołożył swoje trzy grosze Sebastian Morgoś z hiphopowego duetu Miętha.
''Biało - czerwona, czyli przepisy mówią jasno'' to kolejny autorski album szczecińskiej grupy, która od 43 lat tworzy, gra koncerty w klubach, salach widowiskowych i teatrach nie tylko w Polsce. Jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki studenckiej i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą, która odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami. 28 listopada zespół zagra w Szczecinie koncert, na którym będzie promował nowy album.
Wczoraj miała swą premierę zremasterowana wersja utworu 'Napalm In The Morning', która zwiastuje nowe wydanie albumu 'M-16' w 20 rocznicę jego wydania. Reedycja ''M-16'' jest dostępna w formatach: 4 winylowy deluxe boxset, 2 LP oraz 1 CD Mediabook.
Pandemia i lockdown sprzyjają procesowi tworzenia. Świadczy o tym debiutancki album solowy Hiroszymy (czyli Grzegorza Szymy – dj’a, muzyka, producenta, który jest najbardziej znany z trio Das Moon). ‘’Inside isolation’’ w całości zagrał i skomponował sam Hiroszyma. Pojawiają się także goście: Kasia Hołod – Szyma, Erna Frelli oraz Pełnia.
Początków Projektu Chanel należy szukać na początku lat 90-tych. Wówczas to duet Justyna Młynarska (śpiew) i Marcin Bogusz (śpiew, gitara i pozostałe instrumenty) stworzył utwór ‘’Koniec’’ dzięki któremu artyści zakwalifikowali się do konkursu ‘’Debiuty Opole 1991’’. Niestety Projekt Chanel nie wygrali i po kilku własnych koncertach zespół rozpadł się. W tym roku grupa powraca z nowymi utworami, które trafiły na epkę ‘’Jestem.’’
Patrząc na czarną okładkę płyty i widząc nazwę zespołu pomyślałem sobie – ‘’Ten band pewnie wzoruje się na Metallice.’’ Nic bardziej mylnego. Na swoim debiutanckim albumie San Quentin proponują solidny i stylowy heavy rock z polskimi tekstami.
Już teraz można posłuchać nowej płyty Kamila Abta (gitarzysty) ''Chopin w barwach jazzu.'' Album został pomyślany jako opowieść muzyczna o miłości, tęsknocie i ulotności chwili. Oryginalną ideą krążka jest także m.in. zastąpienie fortepianu przez gitarę, dodatkowo ubogacone przed wokal z sekcją rytmiczną.
Lekko Pijani ze Sławomirem Grzymkiem na czele, po świetnie przyjętym zarówno przez media jak i słuchaczy, utworze „Nie ma miłości”, wydaje kolejny singiel. Jest nim „Taka jak stokrotka”, dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.
Już 26 listopada na scenie warszawskiego klubu Progresja usłyszłymy cały album Leprous – “Bilateral”! Gościem specjalnym zespołu bedzie polskie instrumentalne trio Tides From Nebula, a w rolu suppportu zagra A.A. Williams – angielska wokalistka i multiinstrumentalistka. Występ Leprous w Polsce będzie jedynym koncertem grupy w Europie z okazji wspomnianej rocznicy!