facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania


Witaj!
Na stronie znajdziesz między innymi, recenzje płyt muzycznych, koncertów, książek oraz filmów biograficznych ze świata muzyki. Wszystkie teksty są mojego autorstwa więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii w systemie komentarzy i oceniania przy każdej publikacji. Żeby dowiedzieć się więcej o mojej osobie, zapraszam do zakładki "O mnie".

Pozdrawiam
Marcin Mlek
Klasyczne utwory Krzysztofa Komedy, słowiańska mitologia, „2001: Odyseja kosmiczna" czy wreszcie skok w przyszłość do roku 2061 w towarzystwie żywej legendy Jana Ptaszyna Wróblewskiego - to materia muzyczna i kulturowa, którą inspiruje się i na swój własny sposób przetwarza EABS, często wędrując w stronę hip-hopu czy house. Zespół zagra w maju w Firleju, który nieraz bywał, jest i będzie kapsułą do przyszłości, dając miejsce na scenie zdolnym, eksperymentującym, wyjątkowym artystom.
Blacklight to krakowski kwintet rockowy. ‘’River of time’’ jest już drugim albumem zespołu zawierającym 11 różnorodnych kompozycji w estetyce prog metalu. Nowy krążek grupa wydała w barwach Prog Metal Rock Promotion.
Hard trucking rockers powracają! Od wydania poprzedniej płyty upłynęły trzy długie lata. I nareszcie jest nowy album, z charakterystycznym logo zespołu i okładką autorstwa Martyny Sekulak. A muzyka? To cały czas stary dobry hard rock, z elementami stoner metalu i bluesa.
‘’Książka Michała Grześka to opowieść o buncie, marzeniach, muzyce i miłości. Historia mojego zespołu, pisana słowami wielu ludzi.’’ Tymi słowami Krzysztof Jaryczewski podsumowuje efekt pracy autora biografii Oddziału Zamkniętego – wielkiej gwiazdy polskiego boomu lat 80-tych. Dodajmy, że historia tej grupy liczy już ponad 40 lat!
Z kanadyjskim songwriterem miałem przyjemność porozmawiać przed jego wrocławskim koncertem w Starym Klasztorze. Artysta mówił, między innymi, o nowej płycie, procesie twórczym, koncertach i własnych przemyśleniach na temat branży muzycznej. Zapraszamy do lektury rozmowy.

Już poprzedni album Proage ‘’4.wymiar’’ zrobił na mnie duże wrażenie więc z niecierpliwością oczekiwałem na jego następcę. ‘’Coelum’’ intryguje już samą ekspresyjną okładką na której widzimy dwa diabły trzymające logo zespołu. Ta piekielna wizja wydaje się nie pasować do tytułu płyty (coelum to z łaciny niebo). Ale tak przewrotność jest jak najbardziej zamierzona. Artystyczny zamysł Proage oddają słowa wydrukowane na wewnętrznej stronie okładki: ‘’Gdzieś jest miejsce zwane Coelum. Wszyscy o tym marzą – wierzący i ateiści. Możesz tam pozostać przez całe życie, a także po śmierci. Nie wszystkie drogi tam prowadzą, ale jest tajemnicze przejście zwane Purgatorium.’’
Electro Fear to projekt Marcina Klimka (śpiew, teksty, keyboard, komputer). Nowy album jest inspirowany horrorem ‘’Hellraiser’’ z 1987 roku, a także utworem, który trafił na krążek ‘’Blade of the ripper.’’ Muzycznie mamy do czynienia z szeroko pojętą muzyka elektroniczną (tzw horror electro) z elementami gotyku.
Pierwsze wydanie słynnej książki ‘’Młot bogów. Led Zeppelin’’ wywołało sporo medialnego zamieszania. Dlaczego? Ponieważ autor ujawnił nieznane nikomu wcześniej fakty związane z mocno hedonistycznym trybem życia muzyków. Pozasceniczne wybryki Johna Bonhama, menadżera Petera Granta czy też kierownika tras Richarda Cole’a mogą budzić niesmak. Ale, na szczęście, nie jest to główny temat książki o jednym z najsłynniejszych zespołów wszechczasów.
Eksperymentalno folkowy zespół Żywiołak, wszedł w kolaborację z wokalistką Baddie, znaną dotychczas z zespołu dollZ. Owocem tej współpracy stał się teledysk do utworu "Dziady", w którym główną postacią jest Adam Mickiewicz. Wieszcz przenosi się w czasie i kompletnie zdezorientowany pojawia się na Warszawskiej Pradze, na której odgrywają się psychodeliczne sceny z pogranicza snu i baśni. Singiel Żywiołaka „Dziady” zapowiada album „Dekonstrukcja historyczna 1”.
Karolina Lizer zaprezentowała dwa utwory nagrane w duecie z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią: „Zmierzch” i „Czas miłości”. To swoiste spotkanie dwóch wrażliwych dusz muzycznych, które idealnie się dopełniły i stworzyły idealny duet.
Krystyna Durys jest doświadczoną i utalentowaną wokalistką jazzową, zafascynowaną amerykańskimi filmami czarno – białymi. Z tej miłości zrodził się pomysł nagrania płyty z tematami muzycznymi, pochodzącymi z klasycznego amerykańskiego kina. Wokalistka występuje tu ze wsparciem swojego sześcioosobowego zespołu jazzowego, orkiestry kameralnej oraz licznych gości.