facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania


Witaj!
Na stronie znajdziesz między innymi, recenzje płyt muzycznych, koncertów, książek oraz filmów biograficznych ze świata muzyki. Wszystkie teksty są mojego autorstwa więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii w systemie komentarzy i oceniania przy każdej publikacji. Żeby dowiedzieć się więcej o mojej osobie, zapraszam do zakładki "O mnie".

Pozdrawiam
Marcin Mlek
Śląski KAT (speed/thrash/black), poznański Acid Drinkers (thrash metal) oraz olsztyński Vader (death/thrash metal). Dorobek Kata obecnie prezentowany jest na żywo przez grupę Kat & Roman Kostrzewski. Te trzy formacje będące swoistymi legendami metalu w Polsce, jesienią bieżącego roku łączą siły na wspólnej trasie i wystąpią razem na czterech koncertach. Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej.
Okres wakacyjny to zazwyczaj sezon ogórkowy, jednak nie dla Akademii Menedżerów Muzycznych. Studenci i absolwenci AMM już zaczęli sezon pracując podczas festiwali muzycznych. Każdy zainteresowany może dno nich dołączyć, wystarczy zapisać się do kolejnej, piętnastej już edycji.
Zespół The Ears w swojej drodze artystycznej, pochyla się nad sprawami ważnymi. Czynnie biorąc udział w uświadamianiu ludzi o tolerancji akceptacji ale i w stwarzaniu sytuacji aby słuchacz mógł spotkać się z samym sobą. Muzyka The Ears wnika w człowieka bardzo mocno. Skłania do myślenia. Nie pozostawia obojętnym.
Dwóch muzyków z rodzimego The Analogs (gitarzyści Kamil Rosiak i Paweł Czekała) wpadło na niecodzienny pomysł. Postanowili zorganizować trasę koncertową po… więzieniach i zakładach karnych. Owo przedsięwzięcie zostało nazwane nomem omen Projekt Pudło. Występy miały formę unplugged.
Nowe utwory Kminka doczekały się premiery w koncertowych wersjach. W najkrótszą noc roku, Michalina Maruniak wystąpiła gościnnie w rodzimej Legnicy podczas koncertu Sławka Uniatowskiego. Zaśpiewała wybrane do promocji minialbumu „V5” piosenki „Chłopaku” oraz „Nie kradnij”.
Lady Pank wielokrotnie występował podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Hucznie świętował tam również swoje 25-lecie. 14 września zespół znów pojawi się w opolskim Amfiteatrze, tym razem z własnym koncertem, podczas którego usłyszymy największe przeboje z bogatej kariery Lady Pank.
Charyzmatyczna Banks wydała swój trzeci album. Jillian Banks, znana jako BANKS, zdobyła rozpoznawalność w 2013 roku, kiedy to jej utwór „Waiting Game.” W tym samym roku artystka odbyła międzynarodową trasę z The Weekndem i została nominowana do nagrody BBC Sound of... 2014 oraz MTV Brand New Nominee. Dalsza kariera potoczyła się błyskawicznie.
Nieraz odnoszę wrażenie, że w historii muzyki wydarzyło się już tyle, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Nic bardziej mylnego! Świadczy o tym album ‘’Sombra’’ rodzimego septetu o nazwie Madrugada. Grupa w swej twórczości łączy tradycyjną muzykę ludową z … flamenco, a nawet jazzem. Okazuje się, że ta egzotyczna mikstura odległych kultur naprawdę dobrze smakuje!
10 lipca, tuż po urodzinach Krzysztofa Gwiazdy, ma miejsce premiera singla „Pokochałem Ciebie”, autorskiej kompozycji do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Piosenka, dzięki klimatycznemu teledyskowi, idealnie obrazuje piękną i wieczną miłość.
Hey J. to pseudonim Justyny Dobroć – wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Debiutancka płyta ‘’Puzzle’’ jest owocem współpracy twórczej artystki z aranżerem i producentem Michałem Wrzosińskim.
Shagreen to pseudonim Natalii Grochowskiej – wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów i producentki. ‘’Falling dreams’’ jest pierwszym albumem artystki, na którym znajdziemy trzynaście utworów w konwencji dark electro z domieszką industrialu. W sesji nagraniowej wzięli też udział Arek Grochowski (gitary) i Oskar Podolski (bębny).