facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

‘’Książka Michała Grześka to opowieść o buncie, marzeniach, muzyce i miłości. Historia mojego zespołu, pisana słowami wielu ludzi.’’ Tymi słowami Krzysztof Jaryczewski podsumowuje efekt pracy autora biografii Oddziału Zamkniętego – wielkiej gwiazdy polskiego boomu lat 80-tych. Dodajmy, że historia tej grupy liczy już ponad 40 lat!
Z kanadyjskim songwriterem miałem przyjemność porozmawiać przed jego wrocławskim koncertem w Starym Klasztorze. Artysta mówił, między innymi, o nowej płycie, procesie twórczym, koncertach i własnych przemyśleniach na temat branży muzycznej. Zapraszamy do lektury rozmowy.

Już poprzedni album Proage ‘’4.wymiar’’ zrobił na mnie duże wrażenie więc z niecierpliwością oczekiwałem na jego następcę. ‘’Coelum’’ intryguje już samą ekspresyjną okładką na której widzimy dwa diabły trzymające logo zespołu. Ta piekielna wizja wydaje się nie pasować do tytułu płyty (coelum to z łaciny niebo). Ale tak przewrotność jest jak najbardziej zamierzona. Artystyczny zamysł Proage oddają słowa wydrukowane na wewnętrznej stronie okładki: ‘’Gdzieś jest miejsce zwane Coelum. Wszyscy o tym marzą – wierzący i ateiści. Możesz tam pozostać przez całe życie, a także po śmierci. Nie wszystkie drogi tam prowadzą, ale jest tajemnicze przejście zwane Purgatorium.’’
Electro Fear to projekt Marcina Klimka (śpiew, teksty, keyboard, komputer). Nowy album jest inspirowany horrorem ‘’Hellraiser’’ z 1987 roku, a także utworem, który trafił na krążek ‘’Blade of the ripper.’’ Muzycznie mamy do czynienia z szeroko pojętą muzyka elektroniczną (tzw horror electro) z elementami gotyku.
Pierwsze wydanie słynnej książki ‘’Młot bogów. Led Zeppelin’’ wywołało sporo medialnego zamieszania. Dlaczego? Ponieważ autor ujawnił nieznane nikomu wcześniej fakty związane z mocno hedonistycznym trybem życia muzyków. Pozasceniczne wybryki Johna Bonhama, menadżera Petera Granta czy też kierownika tras Richarda Cole’a mogą budzić niesmak. Ale, na szczęście, nie jest to główny temat książki o jednym z najsłynniejszych zespołów wszechczasów.
Eksperymentalno folkowy zespół Żywiołak, wszedł w kolaborację z wokalistką Baddie, znaną dotychczas z zespołu dollZ. Owocem tej współpracy stał się teledysk do utworu "Dziady", w którym główną postacią jest Adam Mickiewicz. Wieszcz przenosi się w czasie i kompletnie zdezorientowany pojawia się na Warszawskiej Pradze, na której odgrywają się psychodeliczne sceny z pogranicza snu i baśni. Singiel Żywiołaka „Dziady” zapowiada album „Dekonstrukcja historyczna 1”.
Karolina Lizer zaprezentowała dwa utwory nagrane w duecie z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią: „Zmierzch” i „Czas miłości”. To swoiste spotkanie dwóch wrażliwych dusz muzycznych, które idealnie się dopełniły i stworzyły idealny duet.
Krystyna Durys jest doświadczoną i utalentowaną wokalistką jazzową, zafascynowaną amerykańskimi filmami czarno – białymi. Z tej miłości zrodził się pomysł nagrania płyty z tematami muzycznymi, pochodzącymi z klasycznego amerykańskiego kina. Wokalistka występuje tu ze wsparciem swojego sześcioosobowego zespołu jazzowego, orkiestry kameralnej oraz licznych gości.
Firlej w kwietniu proponuje słuchaczom wyjątkowy koncert i zaprasza na spotkanie z trio Bastarda. W programie chasydzkie pieśni w jazzowej, nowoczesnej aranżacji, w której nie zabraknie także etnicznego brzmienia i szczypty mistycyzmu. Kompozycje wykonają: Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela) oraz Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy) - wybitni artyści, którzy połączyli siły projekcie „NIGUNIM”.
Już w najbliższy weekend, na dwóch koncertach w Polsce (Legnica i Wrocław) wystąpi kanadyjski artysta - Eamon McGrath. Muzyk powraca do Polski po ośmiu latach. Trasa obejmować będzie niemal 20 europejskich miast.
Polski rockowy zespół Afterload zaprezentował właśnie teledysk do kompozycji Find My Place z debiutanckiego albumu “Lifeline” (2019), która ukazała się na płycie CD oraz winylu. Gościnnie w utworze oraz teledysku wystąpił gitarzysta zespołu Bajm - Adam Drath, który zagrał w nim solówkę gitarową.