facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Rozmazani to duet dwóch osobowości, które po powstaniu grupy zaczęły się mieszać, przenikać i tworzyć nowe podejście do muzyki. Ewolucja brzmienia widoczna jest wyraźnie w stylu muzycznym początkowych utworów oraz tych najnowszych. W maju, we wszystkich serwisach streamingowych ukaże się debiutancki album ''SYNTHuzjazm.''
Piosenka "Ale co z tego" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Kombi, która z okazji jubileuszu 45-lecia KombiI wydana będzie w 2021 r. Po nastrojowym „Minerale życia” zespół prezentuje teraz piosenkę dynamiczną i taneczną, gwarantującą świetną zabawę.
Aga Dyk przedstawia nowy utwór zatytułowany „Kiedy Śnię”. To zmysłowa i nastrojowa ballada o mi-łości, w której wokalistka po raz kolejny ukazuje swoją melancholijną i romantyczną naturę. Muzykę skomponował Marcin Kuczewski. Tekst Aga Dyk napisała wspólnie z Mariuszem Szymczukiem. Do piosenki powstał „narysowany”’ teledysk autorstwa Łukasza Kalicińskiego.

Idziemy na solo!, to dziesięciodniowe warsztaty muzyczne, które odbędą się w lipcu tego roku w Gdańsku. Wydarzenie dedykowane jest wokalistom i instrumentalistom z całej Polski. Harmonogram obejmuje różnorodne wykłady, zajęcia grupowe i indywidualne, panele dyskusyjne, słuchowiska, jam session. W rolę wykładowców wcielą się m.in. Meek, oh why? i Maciej Gołyźniak.
Pod nazwą Twilight Café kryje się duet muzyczny Joanny Morea (flecistki jazzowej, saksofonistki oraz wokalistki) oraz producenta Adama Potęgi (także kompozytora i realizatora dźwięku). Okładka i tytuł płyty idealnie oddają jej muzyczną zawartość.
Nowe, już bardzo wiosenne wydanie magazynu Metal Hammer, właśnie trafiło do punktów sprzedaży. Z okładki spoglądają na Was Wojtek Cugowski i Piotr Brzychcy - znakomici muzycy, ale przede wszystkim – maniakalni wręcz fani hard rocka. W nowym wydaniu swoje miejsce znalazły również materiały na takie tematy jak Myles Kennedy, Helloween, The Crown, Las Trumien, Corruption czy Korpiklaani.
Wrocławski Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” dołączył się do projektu „How far is now”, który łączy 4 małe kluby muzyczne z Europy (Mezzanine z Ukrainy, Podium Asteriks z Holandii oraz Belvedere Namur z Belgii i Firlej z Polski), pozwalając nam na współpracę, wymianę doświadczeń i rozważenie na nowo swojego miejsca w muzycznym ekosystemie, a artystom na pokazanie się poza polskimi granicami.
Rockowa Wizja Lokalna właśnie świętuje premierę swojej pierwszej płyty „Mimo wszystko. Przede wszystkim”. Od razu należy dodać, że to jest niezwykle mocne uderzenie, także za sprawą gości, wśród których znalazł się m.in. Grzegorz Kupczyk (Turbo, CETI). 9 maja zespół zagra koncert online, który będzie można obejrzeć na facebooku.
Bardzo dobra wiadomość dla fanów polskiego metalu. Po 20 (!) przerwy powraca z albumem ''Uriel'' zespół Tower! To grupa założona w 1994 roku (pierwotnie jako Gothic Flowers) przez Piotra Kollecka, która, wraz z zespołami Aion, Medebor, Sirrah i Sacriversum, współtworzyła cięższą część sceny gotyckiego metalu w Polsce.
''Jak sen'' to kolejna piosenka projektu Bukovsky, tym razem mniej zaangażowana, bardziej melancholijna, wręcz refleksyjna. Do piosenki powstało lyric video, które jest dostępne na YouTube.
Clicks to łódzki projekt muzyczny dowodzony przez Wojciecha Króla (wokalisty, autora tekstów, kompozytora). Parząc na okładkę i sugerując się tytułem ‘’Goth’’ spodziewałem się, że usłyszę gotyckie marsze pogrzebowe. Nic bardziej mylnego.