facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Vincent i Daniel Cavanagh zagrają w lipcu dwa koncerty akustyczne w ramach trasy "Anathema Acoustic". Dwaj bracia Cavanagh, założyciele angielskiego zespołu Anathema wystąpią 8 lipca we wrocławskim klubie Firlej, a dzień później, 9 lipca w krakowskim klubie Kwadrat.
To już siódmy album w dorobku tej niezwykle utalentowanej gitarzystki. ‘’Moments’’ wypełnia dziewięć bardzo nastrojowych, instrumentalnych utworów utrzymanych w smooth jazzowej stylistyce.
Dwupłytowe koncertowe wydawnictwo Time & Distance jest znakomitym podsumowaniem dotychczasowego dorobku Raya Wilsona. Nowy album to nie tylko wspaniała wizytówka tego wszechstronnego Artysty, ale i dowód magii, jaka tworzy się podczas jego występów na żywo. Płytę zapowiada utwór „Alone”.
Ostatnimi czasy widać duże zagęszczenie pożegnalnych tras, okrągłych jubileuszy przełomowych albumów - znak czasu, który nie ma w zwyczaju cofać się ani na krok. Każdy mając choćby niewielkie rozeznanie w metryczkach siwogłowych dżentelmenów musi się liczyć, że zespoły te są na artystycznym finiszu. Mimo to jakoś mocno powątpiewam, że Deep Purple odpuści sam z siebie, odwieszając wiosło na przysłowiowy kolek.
Media, nawet te przychylne muzyce rockowej, zwykle promują zespoły z wieloletnim stażem i sporym dorobkiem płytowym. Każdy fan ciężkich brzmień zna klasyków gatunku: Whitesnake, Alice Cooper, Kiss, Def Leppard i można by tak jeszcze długo wymieniać. Istnieją jednak grupy praktycznie nie znane, które mogłyby konkurować ze światową elitą. Za jeden z takowych zespołów uważam warszawską formację White Highway.
Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na premierowy koncert Nigela Kennedy'ego z utworami Krzysztofa Komedy. Wrocławski koncert światowej sławy skrzypka odbędzie się już 11 czerwca w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej 34.
Wakacje już za rogiem, ale Festiwal Wrocek nie oddaje się błogiemu lenistwu. Wręcz przeciwnie – w czerwcu wystąpią na deskach Firleja aż trzykrotnie - 8.06, godz. 17:30 nowy program pt. "Klasycznie na festiwalu Wrocek", 8.06 i 15.06, godz 20:00 Stand-up na Wrocku. Innymi słowy - dobra zabawa gwarantowana.
‘’Klucz’’ to pierwsza płyta gdyńskiego septetu. Mimo krótkiego stażu formacja odważnie wkroczyła na polski rynek muzyczny. W swej twórczości Mitra łączy tradycyjnego rocka z folkiem. Wszystko to wzbogacone rozbudowaną sekcją dętą.
Gallileous to grupa założona w Wodzisławiu Śląskim, która po długiej przerwie wróciła do czynnego grania. Efektem tego jest wydany 26 maja nowy album ‘’Stereotrip.’’ Tytuł płyty oraz bardzo efektowna, ‘’kosmiczna’’ oprawa graficzna znakomicie oddają klimat twórczości zespołu.
16.05.2017 zawitał do Polski Teatr Marzeń. W Katowickim Spodku odbył się specjalny koncert w ramach Images, ‘’Words & Beyond 25th Anniversary Tour’’. Ćwierć wieku temu wydana została druga płyta Images and Words (1992). Trudno w to uwierzyć, ale tyle czasu już upłynęło odkąd część metalowego (i nie tylko) światka zachwyciło się „Pull Me Under”… Nota bene, drugi album Dream Theater to zarazem debiut dla wokalisty Jamesa LaBrie.
Dream Theater przygotował prawdziwą fetę dla fanów - trasa koncertowa była celebracją wydanej przeszło 25 lat temu płyty "Images And Words". Koncertu więc nie można było przegapić. Sam koncert – a w zasadzie spektakl -, został podzielony na dwie części. Pierwsza przekrojowa, trwająca około godzinę. Przerwa, a następnie druga, w której Zespół odegrał w całości pierwszą płytę z LaBrie na wokalu, która dała Zespołowi duży komercyjny sukces, a mianowicie ‘’Image And Words.‘’