facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Już 22 kwietnia w Czernicy wystąpi Michał Kowalonek (ze Snowman, były wokalista Myslovitz). Co ciekawe artysta zagra i zaśpiewa... w jednym z czernickich mieszkań. Wszystko to w ramach popularnego projektu House Gigs.
Magda Adamek, w wersji bez obrazka, zaprezentowała „Byle do rana” już jakiś czas temu. Utwór zdobył wtedy niemałą popularność w stacjach radiowych. Teraz utwór w końcu doczekał się teledysku.

Na drugi album warszawiaków z Chimery trzeba było czekać aż sześć lat. W tym czasie grupa umacniała swą pozycję poprzez liczne koncerty. To, co od razu przykuwa uwagę, to ekspresyjna okładka płyty. Tytuł też jest znamienny – głównym tematem jest śmierć i prowadząca do niej droga.
Running Wild to klasycy niemieckiego heavy metalu, którzy wymyślili własny podgatunek tej muzyki: piracki heavy metal. Właśnie ukazały się reedycje płyt ''Ready for boarding'' oraz ''First years of piracy.'''Ready For Boarding', czyli album koncertowy, wydany w 1988 roku, to występ grupy zarejestrowany w listopadzie 1987 roku w Monachium. Drugi z albumów, czyli 'The First Years Of Piracy' to kompilacja największych przebojów grupy z trzech pierwszych albumów. Premiera 27 maja.
‘’Kiedy pierwszy raz w internecie odkryłem pieśń ‘’Ta wiara’’, którą Anawa nagrała z Andrzejem Zauchą, porwała mnie jej rock’n’rollowo – hendrixowska energia. Od razu zapragnąłem dołączyć tę kompozycję do własnego repertuaru.’’ Maciej Lipina (śpiew, gitara, fortepian melotron, clavintet, fisharmonia, wurlitzer) dał się poznać jako muzyk związany z zespołem Ścigani. ‘’Anawa 2.0’’ to wyjątkowa pozycja w dyskografii artysty bo zawiera interpretacje piosenek z legendarnej płyty ‘’Anawa & Andrzej Zaucha’’ z 1973 roku.

„Polityka Strusia” to kolejny singiel, który promuje płytę alternatywnego zespołu Koniec Listopada. Do utworu powstał teledysk, który bardzo mocno współgra z utworem.
Administratorr Electro to trio powstałe w 2013 roku. ‘’Wstrząsy live’’ jest wydawnictwem zawierające nagrania z dwóch koncertów, które odbyły się w 2014 i 2018 roku w trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej.
Już 7 kwietnia Follow Rivers wystąpią na specjalnym koncercie....w jednym z wrocławskich mieszkań w ramach projektu House Gig. Follow Rivers to indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym łatwo o wzruszenie.
Zapraszamy do posłuchania pierwszego polskojęzycznego singla Zuzy Baum - ''Deszcze'' (live sessions). Soul jazz natchniony naturą, ludźmi i… miejscem. Kolejny raz Kraków inspiruje ZUZĘ, która tak jak Stanisław Lem tworzy w przestrzeni Ekosamotni.
‘’The jokes over’’ jest już drugim wydawnictwem w dyskografii Ślązaków. Uwagę przykuwa sama okładka – samoloty zrzucające ‘’butelkowe bomby’’ z logo zespołu. Pomysłowe. Muzycznie Bottlekopf tworzą inteligentną mieszankę death metalu, stonera, klasycznego hard rocka, a nawet bluesa.
Od wydania poprzedniej płyty minęły 2 lata. W tym czasie lider Stillnox – Martin Seraphin (śpiew, teksty) nawiązał współpracę z autorem muzyki Adamem Wołoszczukiem (instrumenty klawiszowe, gitara, sample, programowanie, produkcja, miks i mastering). Jej efektem jest nowy album – ‘’Malum’’. W sesji nagraniowej wzięli też udział: gitarzyści Robert Kolud (z Batallion D’amour) i Rafał Grunt (ex – Artrosis) oraz Maja Konarska (z Moonlight). Muzycznie ‘’Malum’’ łączy synthpop, new romantic i gotyk.