facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Coraz bliżej do spektakularnej trasy koncertowej formacji The Sixpounder, która począwszy od września obejmie swym zasięgiem ponad 30 lokalizacji na terenie całego kraju. Zespół właśnie ujawnił wszystkie zespoły supportujące, które będą mu towarzyszyć na wybranych przystankach tego obszernego tournee.
Wrocławski "Firlej" po raz kolejny przekracza granice. Tym razem w stolicach Węgier, Słowacji i Czech zrealizuje Festiwal "Sąsiedzi". Promocja polskiej muzyki za granicą jest już stałą działalnością ośrodka. Tym razem naszą reprezentację stanowią: Mikołaj Trzaska, Ola Bilińska, Duo Bastarda oraz grupa Polmuz. "Sąsiedzi" to druga odsłona projektu realizowanego w 2018 roku pod nazwą "Polish Jazz 1918-2018".
Shandy & Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie. Artystki zapraszają do obejrzenia nowego klipu, który powstał do piosenki ''Czasem.'' Utwór ten zapowiada premierę płyty „Give it a Try” , która ukaże się 11 sierpnia tego roku. Tego dnia dziewczyny wystąpią w Sopocie w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Mescalero to heavy rockowy kwartet z Wrocławia. Po wielu latach koncertowania, zmian personalnych przyszedł czas na pierwszy studyjny album. Intryguje już sam tytuł płyty jak i jej okładka, z której spogląda na nas złowieszczy terminator – Indianin.
Polecamy kolejny z cyklu Wieczór Flamenco w Vertigo, na którym zaprezentuje się międzynarodowy zespół Los Duendes. Hiszpańsko-latynoskie klimaty okraszone elementami improwizacji i przejmującymi melodiami to ich specjalność. W repertuarze zarówno aranżacje znanych utworów m.in. Vicente Amigo, Niñi Pastori czy Ketamy, jak też autorskie kompozycje lidera zespołu – Borjy Soto. Pod koniec maja ukazał się singiel Fantasía, zapowiadający album zespołu. Zapraszamy na muzyczną podróż po krajach latynoskich.
Ostatnimi laty na rodzimym rynku muzycznym pojawia się coraz więcej ciekawych debiutów fonograficznych. Jednym z nich jest ‘’Sztuczny uśmiech’’ kwintetu pochodzącego z Lubiąża. Uwagę przykuwa już nastrojowa, ‘’księżycowa’’ okładka.
Śląski KAT (speed/thrash/black), poznański Acid Drinkers (thrash metal) oraz olsztyński Vader (death/thrash metal). Dorobek Kata obecnie prezentowany jest na żywo przez grupę Kat & Roman Kostrzewski. Te trzy formacje będące swoistymi legendami metalu w Polsce, jesienią bieżącego roku łączą siły na wspólnej trasie i wystąpią razem na czterech koncertach. Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej.
Okres wakacyjny to zazwyczaj sezon ogórkowy, jednak nie dla Akademii Menedżerów Muzycznych. Studenci i absolwenci AMM już zaczęli sezon pracując podczas festiwali muzycznych. Każdy zainteresowany może dno nich dołączyć, wystarczy zapisać się do kolejnej, piętnastej już edycji.
Zespół The Ears w swojej drodze artystycznej, pochyla się nad sprawami ważnymi. Czynnie biorąc udział w uświadamianiu ludzi o tolerancji akceptacji ale i w stwarzaniu sytuacji aby słuchacz mógł spotkać się z samym sobą. Muzyka The Ears wnika w człowieka bardzo mocno. Skłania do myślenia. Nie pozostawia obojętnym.
Dwóch muzyków z rodzimego The Analogs (gitarzyści Kamil Rosiak i Paweł Czekała) wpadło na niecodzienny pomysł. Postanowili zorganizować trasę koncertową po… więzieniach i zakładach karnych. Owo przedsięwzięcie zostało nazwane nomem omen Projekt Pudło. Występy miały formę unplugged.
Nowe utwory Kminka doczekały się premiery w koncertowych wersjach. W najkrótszą noc roku, Michalina Maruniak wystąpiła gościnnie w rodzimej Legnicy podczas koncertu Sławka Uniatowskiego. Zaśpiewała wybrane do promocji minialbumu „V5” piosenki „Chłopaku” oraz „Nie kradnij”.