facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

11 października 1928 roku,w Rzymie,urodził się ENNIO MORRICONE - bardzo znany włoski kompozytor muzyki filmowej.Znany jest przede wszystkim ze słynnych tematów muzycznych zawartych w cyklu ,,spaghetti westernów'', a także w takich filmach jak między innymi : ,,Misja'' i ,,Nietykalni''.

10 października 1991 roku,w Krakowie zmarł ANDRZEJ ZAUCHA - wspaniały wokalista obdarzony mocnym i głębokim głosem
saksofonista altowy głosem,saksofonista altowy,perkusista oraz aktor..Największą popularnością cieszył się w drugiej połowie lat 80-tych.

10 października,58 lat temu w Anglii urodził się MIDGE URE - wokalista, gitarzysta, autor tekstów, producent muzyczny.W latach 1979–1986 był związany z grupą ULTRAVOX ,a potem zdecydował się na działanie na własny rachunek.

10 października 1954 roku,w stanie Indiana w USA, w rodzinie żydowskiej, przyszedł na świat David Lee Roth - wokalista rockowy, który sławę zdobył przede wszystkim jako frontmen grupy Van Halen.Po odejściu z zespołu w 1985 roku rozpoczął działalność solową.

9 października 1969 roku,w Anglii urodziła się Polly Jane Harvey(znana powszechnie jako PJ HARVEY) - charyzmatyczna wokalistka,autorka tekstów,gitarzystka.Jest ona do dziś jedną z najbardziej twórczych i wpływowych kobiet w muzyce rockowej.

9 października 2006 roku,w Krakowie zmarł Marek Grechuta-artysta,piosenkarz,autor poetyckich tekstów,malarz.Miał 61 lat.
Pozostawił po sobie wiele wspaniałych kompozycji jak:,,Serce'' ,, Dni,których jeszcze ni znamy'', ,,Będziesz moją panią'', ,,Nie dokazuj'', ,,Magia obłoków'', ,,Niepewność'', ,,Wiosna! Ach to Ty!'', ,,Ocalić od zapomnienia''.

7 października 1968 roku,w Anglii urodził się Thom York - wokalista,autor tekstów, pianista,gitarzysta.Najbardziej znany jest ze współpracy z jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych ostatnich 20 lat - RADIOHEAD.Z biegiem lat miał coraz większy wpływ na artystyczną ewolucję tego zespołu.5 października 1954 roku w Dublinie urodził się Bob Geldof - lider grupy Boomtown Rats,aktor(słynna rola Pinka w ,,The Wall'' Alana Parkera) solista i organizator wielkiej charytatywnej akcji Live Aid i Live8.Już 27 października br. będzie mieć miejsce premiera nowego singla DESDEMONY pt. "Bring in all". Singiel i towarzyszący mu teledysk zapowiadają czwarty album grupy,który ukaże się na początku 2012 roku dzięki niemieckiej wytwórni DANSE MACABRE RECORDS.Znamy już wszystkie zaproszone zespoły, które zagrają jako support na trasie ,,XXV lat później'' HUNTERA. Na siedmiu koncertach wystąpi Kaatakilla, na trzech Neuronia i Cowder, na dwóch Sandaless i Lostbone, w Katowicach i Zielonej górze pojawią się reaktywowani weterani z lat 80-tych czyli Test Fobii Kreon.

Już za niespełna 3 tygodnie TIDES FROM NEBULA wyrusza w trasę koncertową po Polsce.Zespół wystąpi w 14 miastach i zaprezentuje głównie utwory ze swojej ostatniej płyty ,,Earthshine''. Zespół powstał w 2008 roku jako kwartet grający muzykę instrumentalną.