facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Już od jutra CLOSTERKELLER rozpoczyna wielką trasę koncertową po całej Polsce pod nazwą ,,ABRACADABRA GOTHIC TOUR 2011''. Zespół wystąpi w 36(!) miastach, aby promować, przede wszystkim, swój najnowszy album ,,Bordeaux''.16 października CLOSTERKELLER zagra we wrocławskim klubie Alibi.29 września 1935 roku,w stanie Luizjana w USA,urodził się Jerry Lee Lewis - wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów.W latach 50-tych był jednym z czołowych przedstawicieli rock n' rolla i rockabilly.W 1957 roku wydał swoje największe hity – „Whole Lotta Shakin’ Goin’ On” i „Great Balls of Fire”, które przyniosły mu międzynarodową sławę.28 września 1991 roku,w Kalifornii, zmarł na zapalenie płuc Miles Davis - wirtuoz trąbki i najbardziej znana postać jazzu.Jego wpływ na historię muzyki jest trudny do przecenienia,a płyta ,,Kind of blue'' z 1959 roku t,o zdaniem krytyków,jeden z najważniejszych albumów wszech czasów. Davis koncertował także w Polsce.

27 września 1986 roku zginął w wypadku autobusu Cliff Burton, - basista zespołu Metallica w latach (1982-1986),Do tragedii doszło gdy zespół wracał do Kopenhagi z koncertu w Sztokholmie.Przyczyną był nie najlepszy stan autokaru wiozącego muzyków i złe warunki pogodowe.


26 września 2003 roku,w Paryżu, zmarł na atak serca Robert Palmer - brytyjski piosenkarz pop rockowy.Oprócz dobrego głosu był także typem dżentelmena - często występował w nienagannie skrojonych garniturach.


26 września 1945 roku urodził się w Anglii Bryan Ferry, wokalista,i kompozytor.Pierwsze sukcesy odniósł w latach 70-tych z Roxy Music.Już w trakcie istnienia tego ważnego zespołu wydał kilka albumów solowych.W 1980 roku na dobre odszedł z Roxy Music i skupił się jedynie na swej karierze solowej.

Na koncert Brendana Perry w Polsce miałem się już wybrać kilka razy,ale niestety zawsze coś stawało na przeszkodzie.Udało się dopiero w bieżącym roku(dokładnie 12 września w klubie Eter). Szczerze mówiąc miałem przed tym koncertem pewne obawy – w jakiej formie wokalnej będzie Brendan? Czy usłyszymy jakikolwiek utwór z repertuaru Dead Dan Dance?

Dokładnie 20 lat temu.w 1991 roku, zespół NIRVANA wydał swój drugi album ,,NEVERMIND''. Płyta niespodziewanie odniosła ogromny sukces na całym świecie - do dziś sprzedano około 50 milionów egzemplarzy.Już 10 października 2011 r. będzie miała swoją premierę najnowsza płyta Lunatic Soul – projektu Mariusz Dudy znanego z (Riverside) – zatytułowana „Impressions”. Płyta ta, jak mówi autor projektu, jest instrumentalnym suplementem do wydanego w 2008 r. czarnego albumu i wydanego w 2010 albumu białego.


Już 4 października,w warszawskim klubie PROGRESJA, na jedynym koncercie w Polsce wystąpi gwiazda niemieckiego heavy metalu -wokalistka DORO PESCH.Pierwsze sukcesy odniosła występując z grupą WARLOCK.Pod koniec lat 80-tych rozpoczęła działalność solową.

The Sixpounder, najmocniejszy tegoroczny debiutant na scenie metalowej, prezentuje teledysk do utworu "Plastic Bag" promującego wydaną wiosną tego roku płytę „Going To Hell? Permission Granted”.