facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Patrz i Słuchaj 2011 to impreza promująca interesujących muzyków oraz artystów innych dziedzin współdziałających z muzykami. Szczególny nacisk kładziemy na: kreowanie nowych nurtów muzycznych, interesujące połączenie muzyki wykonywanej na żywo z dowolnymi formami wizualnymi, takimi jak film, wizualizacje, taniec, pantomima.


Już 17 września,we wrocławskim klubie OD ZMIERZCHU DO ŚWITU,o godzinie 20.00, wystąpi legenda polskiego heavy metalu - TURBO(zespół działa już na scenie ponad 30 lat).
Jako supporty, przed główną gwiazdą, wystąpią : JAYWALK oraz MESCALERO.


13 września 1961 roku, urodził się w Costa Mesa w USA, Dave Mustaine - gitarzysta i wokalista,który grał w pierwszych latach istnienia METALLIKI,a potem zyskał sławę ze swoim MEGADETH.
Dave przez wielu krytyków i znawców historii muzyki jest uznawany za pierwszego gitarzystę nurtu ,,thrash metal''.

12 sierpnia 1952 roku urodził się NEIL PEART - od 1974 roku związany z kanadyjską grupą Rockową RUSH.Jest on perkusista i autorem ambitnych tekstów o tematyce filozoficznej i science - fiction. Jego perfekcyjna gra wywarła duży wpływ na współczesnych perkusistów np. takich jak MIKE PORTNOY.

11 września 1965 roku urodził się bardzo znany współcześnie kompozytor muzyki elektronicznej i pop - Richard Hall znany szerzej jako Moby.Jego pseudonim artystyczny wywodzi się z pokrewieństwa tego artysty z amerykańskim pisarzem Hermanem Mevillem,autorem słynnej powieści ,,Moby Dick''.

Dziś (9 września) swoje 65 urodziny obchodzi jeden z najbardziej znanych polskich artystów - Krzysztof Krawczyk.Jest on kompozytorem,gitarzystą i przede wszystkim wokalistą obdarzonym charakterystycznym głosem,wielokrotnie porównywanym do samego Elvisa Presley'a i Toma Jonesa.

Lider amerykańskiej formacji Life Of Agony - Keith Caputo - ponownie pojawi się na solowych koncertach w Polsce. Będziemy mogli go zobaczyć we wrześniu 2011 na trzech występach: w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.
Już 17 września na jedynym koncercie Polsce zagra niemiecka legenda thrash i death metalu - Sodom. Koncert odbędzie się w katowickim Mega Clubie. Na scenie wspomogą go warszawska Neuronia oraz śląskie zespoły The No-Mads, The Crossroads i Beerhead.

6 września 1946 roku W Krakowie urodził się Jacek Zieliński - założyciel i obecny lider zespołu Skaldowie. Wybitny wokalista, skrzypek i trębacz. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, studiował w klasie altówki na WSM w Krakowie.

7 września 1951 roku w stanie Ohio urodziła się Chrissie Hynde, liderka, wokalistka i gitarzystka brytyjskiej grupy Pretenders.Właśnie z tym zespołem stworzyła wiele przebojowych,rockowych piosenek takich jak: ,,Stop your sobbing'', ,,Message of love'', ,,Middle of the road'' i wiele innych.

6 września 1943 roku,Cambridge w Wielkiej Brytanii urodził się Roger Waters - muzyk, wokalista, gitarzysta basowy, kompozytor, autor tekstów i producent nagrań.Najbardziej znany jest ze współpracy z grupą PINK FLOYD w której grał w latach 1965 - 1984